Filozofia firmy

DAR-POL-STALZawsze dla nas najważniejszy jest klient.
Zadowolenie, zdobywanie i utrzymanie uznania klientów poprzez spełnienie ich oczekiwań oraz doskonalenie procesów składających się na dostarczanie wysokiej jakości towarów jest najważniejszym celem DAR-POL-STAL.

Cel ten realizujemy poprzez:

Właściciele firmy deklarują, że całość firmy współtworzy treści Polityki Jakości, a tym samym identyfikuje się z jej celami respektuje założenia Systemu Jakości.

Nasze biuro oraz flota

biuro

biuro2

flota

flota2
Posiadamy własne samochody ciężarowe przystosowane do przewozu wyrobów hutniczych, zatrudniamy doświadczonych kierowców co przekłada się na szybkość i jakość dostawy.

Dar-Pol-Stal – profesjonalizm i zaangażowanie

Prawie 20 lat działalności śląskiej spółki Dar-Pol-Stal to przemyślane decyzje i rozwój firmy, która w trudnych czasach wykazuje się stalowymi nerwami a w okresie prosperity umiejętnością budowania sprawnego przedsiębiorstwa na europejską skalę. Tarnogórska firma dystansuje konkurencję w zakresie biznesowej efektywności pozostając wierną tradycji fair-play. Dar-Pol-Stal w handlu stalą widzi misję – w świecie wirtualnych społeczności ktoś musi budować mosty i produkować ciężki sprzęt – wszystko z najwyższej jakości stali, na której firma zna się jak mało kto.

W założycielskim roku 1995 właściciele świeżo upieczonej spółki Dariusz Zuber i Mariusz Grzelczak podjęli decyzję, która zaważyła na dalszym rozwoju przedsięwzięcia – handel i pośrednictwo w handlu wyrobami hutniczymi. Wyczuli czas i rynek. Już 5 lat później firma rozszerzyła swoją działalność o import i eksport wyrobów hutniczych oraz podjęła poważne inwestycje.

W 2000 roku spółka nabyła 3000 m2 kwadratowych terenów inwestycyjnych w Tarnowskich Górach. Na nowo zakupionych gruncie stanął magazyn wyrobów hutniczych wraz z suwnicą o nośności 5000 kg. Kolejna efektowna pięciolatka przyniosła Dar-Pol-Stalowi nowych klientów oraz dała realne podstawy do dalszego rozwoju działalności. Spółka powiększyła znacząco skład załogi. Żeby zwiększyć komfort i efektywność obsługi zainwestowała w budynek biurowy socjalno – administracyjny o powierzchni 350 m2 i powierzchnię magazynową 1500 m2.

Rok 2005 jest dla firmy rokiem przełomowym pod wieloma względami. Dar-Pol-Stal wchodzi do elity polskiego biznesu otrzymując pierwszą w swojej karierze Gazelę Biznesu, nagrodę dla szybko i obiecująco rozwijających się przedsiębiorstw. Kryteria konkursu znakomicie pasowały do profilu spółki z Tarnowskich Gór. Gazela bowiem, to firma średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. Statuetkę Gazeli, potwierdzającą przynależność przedsiębiorstwa do elitarnego klubu przedsiębiorstw właściciele trzymają w swoich dłoniach przez kolejne 4 edycje konkursu.

W 2008 roku Ślązacy zostają uhonorowani równie prestiżowym tytułem Diamentów Forbesa, przyznawanego przez miesięcznik Forbes. Kapituła konkursu wzięła pod uwagę kilka elementów, m.in. rentowność, wysoką bieżącą płynność finansową oraz to, że laureaci wykazują się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych.

W tym samym 2005 roku przedsiębiorstwo uzyskuje Certyfikat System Zarządzania Jakością EN ISO 9001. W ten sposób spółka uwiarygodnia swoje kompetencje w zakresie detalicznej i hurtowej sprzedaży wyrobów hutniczych.

W 2006 roku Dar-Pol-Stal podejmuje decyzję o ekspansji na północ. W Gdańsku powstaje pierwszy oddział firmy zatrudniający początkowo dwie osoby. Nowa lokalizacja pozwala zacieśniać i rozwijać kontakty handlowe, umożliwia także sprawniejszą współpracę międzynarodową.

2007 Nasza firma otrzymuje nagrodę GAZELE BIZNESU 2007. Właściciele firmy inwestują w nieruchomość o powierzchni 15000 m2 w Tarnowskich Górach przy ulicy Zagórskiej 2 z myślą o rozbudowie terenów magazynowo handlowych.

2008 Otrzymujemy ponownie nagrodę GAZELE BIZNESU dla najprężniej rozwijających się firm. Recertyfikujemy System Zarządzania Jakością EN ISO 9001:2000.

2009 Poszerzamy bazę transportową poprzez zakup samochodu ciężarowego Volkswagen Crafter o ładowności 3,5 T

Wyróznienie w rankingu Forbesa za rok 2009 w kategorii firm o poziomie przychodów 5-50 mln zł w województwie sląskim- nagroda Diamenty Forbesa

01.12.2009 r przypada 14 rocznica działalności naszej firmy. W dniu tym zakupiliśmy teren w Tarnowskich Górach przy ulicy Kościelnej 20 o łącznej powierzchni 73 a 92 m2. W skład powierzchni terenu wchodzą następujące nieruchomości: -biurowiec socjalno-administracyjny o powierzchni 288 m2, -magazyn techniczny z częścią socjalną o powierzchni 2099 m2, -składowisko stali o powierzchni 1728 m2

2010 Otwieramy oddział handlowy w Tarnowskich Górach przy ul. Kościelnej 20. Odział składa się z biura handlowego gdzie zatrudniamy 2 osoby oraz magazynu krytego pod suwnicą o nośności 3,2T.

Firma DAS CERTIFIKATION potwierdza ze System Zarządzania Jakością EN ISO 9001:2008 w firmie Dar-Pol-Stal na podstawie przeprowadzonej oceny, spełnia wymagania normy.

2011 Firma poszerza swoja bazę transportową, zakupujemy samochód ciężarowy MAN o ładowności 10T. Firma DAS Polska przedstawiciel DAS certification Ltd.przeprowadza recertyfikację systemu zarzadzania jakością.Otrzymujemy certyfikat P 050-02 wydany 11.12.2011 r. z datą wazności do 10.12.2014 r potwierdzający zgodność systemu zarządzania jakością z wymaganiami normy EN ISO 9001:2008

2011 Otrzymujemy Certyfikat Wiarygodności Biznesowej nadawany za wysoka ocene stabilnosci firmy według D&B Poland.

2012 Otrzymujemy nagrodę Gazela Biznesu dla najbardzie rozwijajacych sie firm województwa ślaskiego.

Ważnym elementem polityki przedsiębiorstwa jest niezależność od zewnętrznych środków transportu. Firma posiada własną bazę transportową, która w 90 procentach zabezpiecza jej potrzeby. Dzięki profesjonalnej obsłudze logistycznej klienci mogą być pewni, że zamówienie dotrze do nich w zakontraktowanym czasie.
Dar-Pol-Stal stawia na najwyższą jakość produktów. Firma starannie dobiera sobie dostawców kładąc nacisk na to, by relacja ceny do jakości oferowanych produktów była zawsze na najwyższym poziomie.
Dobry kontakt z klientem oraz fachowe doradztwo to cechy, które firma podkreśla inwestując w profesjonalną edukację swoich pracowników. Znajomość nowoczesnych technologii oraz sprawdzone rozwiązania firma przekazuje swoim klientom niejako w pakiecie, dorzucając jeszcze serwis doradczy już po dokonaniu transakcji zgodnie z filozofią, że dobry klient to klient zadowolony, taki który wraca.

Przedsiębiorstwo Handlowe DAR-POL-STAL Sp. J. zainteresowane jest wzajemną współpracą ze wszystkimi odbiorcami naszego asortymentu ze stali.
Zapraszamy do współpracy!
Dyrekcja DAR-POL-STAL.